Blahovičník duhový - Eucalyptus coccifera -20°C, 35 cm!

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 35-40 cm!

Více detailů


189 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Eucalyptus coccifera - eukalyptus duhový

 

 

Tento nádherný druh je endemitem na jihu Tasmánie, v subalpinských oblastech ve výšce kolem 800 - 1300 metrů. V domovině dorůstá 15 metrů a je jeden z nejodolnějších eukalyptů na světě. Pochází i z oblasti, kde je v červenci (jižní polokoule) průměr denních maxim jen 1,9°C a průměr minim jen -2°C, což jej tvoří velmi odolným. Pro představu, průměr denních maxim pro leden v ČR je okolo 0/+1, a průměr denních minim je -4/-5°C.

Nárazová odolnost E. coccifera se pohybuje okolo -18/-20°C, což u nás te.nto druh přímo vybízí k venkovnímu pěstování.

Výsev provádíme zásadně na povrch jemného substrátu a zavlažujeme rosením. Výsev můžeme také přikrýt mikrotenovým sáčkem. Pokud do 3 týdnů v teple a vlhku semena nevyklíčí, výsev umístíme alespoň na 3 týdny do ledničky a potom dáme výsev opět do tepla.

V našich podmínkách je předpoklad, že by měl zimovat většinu zim v teplejších oblastech bez problémů, zatím to nemáme vyzkoušeno, ale v brzké době se na to chystáme! Z pozorování ostatních pěstitelů je ale zřejmé, že v chladnějších zimách bez ochrany vymrzá, je tedy zapotřebí počítat s alespoň základní ochranou rostliny před silnými mrazy pod -15°C.