Pachypodium lamerei - madagaskarská "palma"

Oblíbená pokojová rostlina, je to vděčný sukulent, který vám bude dělat radost po dlouhá léta.

Možná jí znáte spíše pod názvem Madagaskarská palma. S palmou sice nic společného nemá, ale typ růstu (vysoký kmen zakončený listy) připomíná. Pěstování je velice nenáročné. Rostlina miluje sluníčko a pauzy mezi zálivkou.

 

Balení obsahuje 8 semen

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

4 zboží na skladě

Pachypodium lamerei

 

Zajímavý sukulent pocházející z Madagaskaru. Úspěšně se chytil obchodní název Madagaskarská palma, ale jak je mnohým známo, s palmou nemá tato rostlina nic společného, maximálně jen obecný vzhled. Dlouhý kmen a na vrcholu růžici listů. Velká výhoda této rostliny je, že bez problémů snese pěstování na okně, pod kterým je topení. Suchý vzduch jí nevadí a spodní teplo má velmi ráda. Stejně tak má ráda pobyt přes léto venku, na sluném stanovišti. I přes to, že je to sukulent, tak v teplotách nad 25°C pravidelně zaléváme. Při nedostatku vody, může rostlina trpět růstovými poruchami. A naopak, při nižších teplotách je dobré obecně u všech sukulentů, zálivku omezit. Rostlina má ráda po celý rok teplo, v zimě snese i teploty kolem 15°C.


Kmen je doslova obalen vrstvou trnů, to trošku brání při manipulaci s rostlinou. ale v domovině jí to chrání před okusem zvěře.

Rostlina na jaře, jak se zvýší intenzita světla, pustí ze středu vrcholu trs nových listů a staré listy z loňska postupně opadají.

Rostliny pěstujeme v písčito hlinitém substrátu. Nádoby nemusíme volit velké, to sami poznáme jak rostlina prokoření substrát.

Zálivku volíme střídmou, to znamená, že by substrát neměl být pořád vlhký, ale je dobré, aby mezi jednotlivými zálivkami trochu oschl. Přes zimu mohou být intervaly i delší. A přes léto při vedrech, nevadí, když rostlinu zalijeme i každý den.