Ficus benjamina - Fíkus benjamín

Tuto rostlinu najdeme snad v každé kanceláři, nebo nebo snad ve všech vstupních halách různýh hotelů, firem.. Ale zkoušeli jste si někdy tento báječně jednoduchý ficus vypěstovat ze semínka? Překvapí vás, jak je to jednoduché. Roste velmi rychle a už za několik měsíců budete mít plnohodnotnou pokojovou rostlinu!

 

Balení obsahuje 20 semen

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Ficus benjamina

 

Tento ficus je zase oficiálním stromem Bankgoku. V domovině dosahuje až 30 metrů a používá se jako okrasný strom do parků nebo na lemování silnic. Je velice bujný v růstu a leckdy se musí hodně stříhat a ořezávat. Vysazovat se musí úměrně od budov, má velice silné kořeny, a nedělá mu problém nadzvednout chodník. Ovšem při našem pokojovém pěstování se tohoto obávat rozhodně nemusíme. V pokojových podmínkách nedokáže vyrůst do takových rozměrů a po dlouhá léta se drží ve skromném růstu. Jakmile prokoření nádobu, tak se jeho růst výrazně zpomalí. Při pěstování ve světlých halách nebo sklenících, jsou podmínky pro růst mnohem lepší a ficus roste rychle a bez zábran i v malé nádobě.

 

Hodí se výborně jako bonsai, dobře se sním pracuje a už od mala má tropický vzhled.


Pěstujeme v lehké a výživné zemině. Substrát můžou tvořit i kousky kokosové drti, polystyren, nebo kousky borové kůry, jen v malé míře. Zálivku volíme jen lehkou s intervali mezi zalíváním tak, aby substrát vždy troch poschl. V létě při umístění rostliny blíže oknu můžeme rostlinu zalévat i mnohem více, ve vyšších teplotách a při vyšší intenzitě světla snese i trvalé zamokření půdy. Ale naopak v zimě zálivku ještě více umírníme a substrát udržujeme spíše sušší.

Rostlina je citlivá na průvan, nemá ráda když netěsní okno, dveře a substrát je studenější než vzduch nad zemí. Ficus benjamina je náchylnější ke škůdcům jako jsou vlnatky, puklice a svilušky. Více v naší sekci o škůdcích.