Albizia julibrissin

Okrasný druh stromu, mezi pěstiteli velmi vyhledávaný a cenění artikl. Někteří jej považují za jeden ze symbolů exotiky, včetně nás. Rostliny se zapěstovaným kmínkem, mají až několika metrové přírůstky! První 3 roky doporučujeme předpěstovat rostliny v květináči a zimovat v nevyhřívaných prostorech. Poté už je rostlina připravena na trvalou výsadbu!

 

Balení obsahuje 8 semen

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

14 zboží na skladě

Albizia julibrissin

 

Albizia je nižší strom nebo keř, pocházející z jižních partií Asie od Persie na západě po Čínu a Koreu na východě. Jemné lístky připomínají listy mimosy, narozdíl od ní se ale sklápí jen v noci nebo z šoku, například ze sucha. V létě vykvétají hustá květenství, které jsou složeny jen z tyčinek bez okvětních lístků. Květenství připomíná nitky hedvábí, proto se jí někdy přezdívá "Hedvábný strom". Barva květenství je většinou světle růžová, ale podle odrůdy mohou být zbarvené i do červena nebo do žluta.


Albízie je na svůj exotický vzhled dosti mrazuvzdorná, dřevo vzdoruje mrazům -18 / -23°C (některé zdroje hovoří až k teplotám sahajícím k -30°C) - čím vyzrálejší dřevo, tím větší mrazuvzdornost. Semínka klíčí rychle, rostliny první rok dorostou až do půl metru a do volné půdy je vhodné vysazovat alespoň dvou- až tříleté rostliny s dřevnatým kmínkem.