Arachis hypogaea - podzemnice olejná, arašídy tmavé

Netradiční plodina do našich podmínek, plody, známé burské oříšky, se vyvíjejí po odkvětu v zemi. Pěstujeme buď jako nádobovou rostlinu nebo od května do mrazů venku v zemi.

 

Balení obsahuje 10 semen

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Arachis hypogaea - Podzemnice olejná tmavá


Podzemnice olejná je užitečná rostlina, jednoduchá na pěstování i v našich podmínkách. Vyžaduje jen teplé slunné prostředí. Půda by měla být kyprá, výhřevná, humózní bez plevelů, dobře zásobená vápníkem a dalšími živinami (převážně draslíkem a fosforem). Před výsadbou je dobré na podzim porýt a na jaře zkypřit stanoviště, kde budeme chtít podzemnici olejnou pěstovat. Podzemnice má zvláštní styl plození, kdy odkvétající květy se "zavrtají" do země a pod zemí dozrají plody.

V našich klimatických podmínkách je vhodnější sazenice předpěstovat  (nejlépe 6 týdnů před výsadbou). Zajistí to větší výnos plodů.

Podzemnici vysazujeme na stanoviště v polovině května, v teplejších oblastech ji můžeme vysadit již koncem dubna. Půda by měla být prohřátá. Z jediné rostliny můžeme sklidit hrst "burských oříšků". Rostliny můžeme vysazovat i do skleníků či foliovníků, úroda zde bude o něco větší. Tato odrůda má po vyloupnutí tmavě hnědo-červenou barvu.