Crataegus x Lavallei - hloh Lavallův, rostlina

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 15 cm!

Více detailů


99 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

4 zboží na skladě

Hloh Lavallův- Crataegus x lavallei

Tento kříženec hlohu kuří nohy a hlohu pýřitého, má kromě jedlých plodů také nesmírnou okrasnou hodnotu. Krásný kompaktní, stromový habitus, velké pevné celokrajné lesklé listy, které vydrží zelené až do listopadu a velké plody v chocholících napodzim "svítí" do dálky, takže v pozdní podzim, kdy je všechno opadané, působí tento hloh velmi dekorativně.

Výška: 7 - 14 m.

Plod: červená nebo oranžová malvice velká až 4 cm. 

Květ: strom kvete množstvím bílých květů v chocholících. 

Odolnost: plně mrazuvzdorná rostlina.

Stanoviště: slunečné až polostinné.

Půda: hlinitá, neutrální.

Jedlé části: plod.

Poživatelnost za čerstva*: 6/10 - dobré

Poživatelnost po úpravě*: 8/10 - chutné

Chuť: plody chutnají podobně, jako naše "domácí" původní hlohy, jen jsou poněkud sladší a mají i příjemnější aroma. Plody jsou však, na hloh, obrovské, takže sklizeň je velmi jednoduchá. 

Využití: velké plody se sklízejí se stejným využitím, jako naše původní hlohy, čili můžeme z nich vyrobit džem nebo protlak, nebo je jíst syrové. Pro své výrazné léčivé účinky se také suší do zásoby a dělá se z nich čaj. Více léčivých látek mají květy. Zlepšuje srdečních činnost, pomáhá při nervozitě, navozuje lepší spánek a snižuje krevní tlak.

 

 

*Poživatelnost zjednodušeně popisuje chuť a využitelnost rostliny na stupnici 0-10, kdy 0 je nepoživatelné a 10 je nejchutnější.

 

Poznámka:

Tropik.cz nemůže převzít jakoukoli odpovědnost za případné nežadoucí účinky z požití rostlin.