Pelargonium tomentosum - pelargonie plstnatá, "mátový muškát"

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 20 cm. Tato pelargonie má neskutečně krásné a silné mátové aroma, ale specifičtější. Je to dle nás jedna z nejhezčích vůní, jaké mohou listy rostlin vydávat. Za vším stojí aromatický geraniol, obsažený v rostlině.

Více detailů


59 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Pelargonium tomentosum - pelargonie plstnatá


Muškát s úžasnou a neskutečně silnou peprmintovou vůní. Velmi rychle rostoucí bylina, která i při pěstování v květináči a správném hnojení vytvoří za jednu vegetační sezonu metr širokou rostlinu a velké množství hmoty, vhodné například na sušení na čaj. Výborné jsou i čerstvé listy v létě do chlazených nápojů, např. místo máty do mojita. 

Rostlina působí také dekorativně, listy jsou poměrně velké, hustě chlupaté, stejně tak chlupaté jsou řapíky a mladší lodyhy a stvol květenství. Květy jsou drobnější bílé. Tento druh pelargonie se pěstuje prakticky totožně s ostatními okrasnými druhy; od jara do podzimu venku na přímém slunci, napodzim rostlinu zkrátíme, ořežeme a zimujeme ve sklepě, nebo v chladné místnosti. V době vegetace je rostlina žíznivá a "hladová", co se týče hnojení. Protože ji pěstujeme zejména pro listy, hnojíme hnojivy s obsahem dusíku a draslíku spíše, než fosforem. Velmi vhodná jsou i hnojiva organická, přírodní.