Ficus johannis subsp. afghanistanica - fíkovník afghánský

Zasíláme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 15 - 20 cm. Mrazuodolný do cca -16°C, vhodný k výsadbě do země i jako přenosná rostlina. 

Zajímavý sbírkový druh, plodnost je stále málo známá, ale starší rostliny plodí, je rovněž vysoce okrasný svými ostrými tvary listu.

Více detailů


99 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

5 zboží na skladě

Ficus johannis subsp. afghanistanica

 

Tento mrazuodolný fíkovník afghánského typu je v oblasti Afghánistánu či Íránu velmi dobře znám a kultivován pro své plody, zvané anjeer kohi (persky horský fík).

Pěstujeme jej úplně stejně, jako klasické fíkovníky, má takřka totožnou odolnost vůči mrazu, t.j. do -16°C, pod tuto teplotu nadzemní část bez ochrany umrzne a rosltina regeneruje z kořenů. Je velmi suchuvzdorný, ale když jsme jej u nás vysadili na nejsušší místo na zahradě, několikaletá sazenice spolu s dalšími fíkovníky doslova uschla v létě 2017, takže zase není potřeba vybírat takto suché místo. Jen nesmí být zavodněné.

Plození je stále otázkou. Z pozorování z Německa víme, že jsou rostliny, co plodí. Zřejmě to bude chtít několikaleté rostliny. Plody jsou téměř černé barvy se světlým vnitřkem, vynikající sladké chuti.