Brahea sp. "Super silver"-8/-12°C

Nabízíme námi vypěstované rostliny se dvěma až třemi listy o výšce 15 - 20 cm. Rostliny jsou přes rok staré. 

Více detailů


119 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

6 zboží na skladě

Brahea sp. Super Silver

 

Pochází z Mexika, z oblasti Baja California. V domovině roste v suchých polopouštních a skalnatých oblastech, ale díky její dekorativnosti ji dnes najdeme ve všech tropických i subtropických zemích. Dokonce se s ní dá setkat stále častěji i u nás.  Brahea sp. Super Silver je na rozdíl od B. armaty od semenáčku zelená a svojí sivě modrou barvu získává spolu s růstem dalších listů .

 

Dorůstá do 15 metrů a má krásné, dlanité sivé listy s rozpětím až 2 metry. Má velmi dlouhé květenství až 5 metrů, následné plody jsou asi 2-3 cm peckovice. Celkově palma vyhlíží jako Washingtonia filifera, patrný rozdíl je v barvě listů, délce květenství a Brahea nemá vlákna na listech.

 

Brahea  má s Washingtonií ještě jednu shodu, obě pochází ze stejné oblasti, takže i mrazová odolnost je zde podobná, u Brahei asi o stupeň vyšší, minimum je -8 až -12°C, ovšem listy omrznou již při -5 až -6°C. Protože pochází z polopouštních oblastí, nesnese Brahea příliš mnoho vláhy v zimě (to platí i pro ostatní palmy, obecně platí, že palmy se sivými listy jsou suchomilnější), takže je potřeba ji v zimě udržet poněkud v suchu. Při pěstování v květináči stačí už na podzim velmi výrazně omezit zálivku, při pěstování v zemi stačí palmu začít chránit pár týdnů před příchodem mrazů a zabránit tak posledním podzimním deštům smočit rostlinu a její okolí. Zimní kryt by měl být rozměrnější, jednak kvůli srážkám, aby padaly co nejdál od rostliny a dále ve vyšším věku má Brahea prakticky nesvázatelné listy. Mají masivní řapíky, že při svazování praskají.