Thrinax radiata

Nádherná a uznávaná palma. Vějíře listů jsou téměř kulaté. V domovině má vysokou ozdobnou hodnotu, díky svému pomalejšímu růstu a kompaktnímu vzhledu. I mezi pěstiteli je tak ceněná. Má ráda plné slunce. 

 

Balení obsahuje 4 semena

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

2 zboží na skladě

Thrinax radiata

 

Pochází z oblastí severního Karibiku, hlavně jižní Florida a jihovýchod Mexika. Dorůstá od 6 do 12 metrů, v závislosti na prostředí. V tropických oblastech má vysokou okrasnou hodnotu. A to i díky tomu, že roste poměrně pomalu. Ke svému růstu potřebuje vysokou vzdušnou vlhkost, pěstitelé suchých tropických oblastech mají problémy s jejím pěstováním. 

Při správném hnojení a hojné zálivce se ale pěstitelé shodují, že se její rychlost růstu se o něco zvýší. Doporučuje se pěstovat na plném slunci, rostliny jsou tak mnohem vybarvenější a listy mají správný tvar a strukturu. U tohoto druhu se zjistila odolnost do -1°C, ale kupodivu snese delší období chladu, než většina tropických palem.


U nás se pěstuje jako přenosná nádobová rostlina. Buď celoročně doma, nebo jí můžeme na konci května přenést ven na slunné stanoviště a při teplotách nad 25°C jí velmi vydatně zalévat, jinak méně. V bytě pěstujeme tento druh na jižním okně, potřebuje co nejvíce světla. V bytě palmu zaléváme jen tak, aby substrát úplně nevyschl.