Dřín velkoplodý - semena z velkoplodých odrůd

Balení obsahuje 5 stratifikovaných semen. Semena pocházejí z velkoplodých odrůd dřínů a jejich semena jsou více než 2x větší, než klasická.

Více detailů


25 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Dřín obecný velkoplodý-Cornus mas

 

Výška: 3 - 8 m.

Plod: červená jednosemenná peckovice, dlouhá 3 cm. 

Květ: žluté okoličnaté květenství. Vykvéta již v březnu.

Odolnost: plně mrazuvzdorná rostlina.

Stanoviště: slunečné až polostinné.

Půda: alkalická až mírně kyselá, propustná.

Jedlé části: plod.

Poživatelnost za čerstva*: 9/10 - velmi chutné

Poživatelnost po úpravě*: 9/10 - velmi chutné

Chuť: plody musí být dobře vyzrálé, tak, že když se jich na rostlině dotkneme, zůstanou nám v ruce. Správně zralé plody jsou měkké a tmavě červené, v tomto stádiu jsou velmi chutné a připomínají višně. Pokud plody natrháme ještě tvrdé, můžeme je nechat několik dní dozrát, nebo je zpracovat, chuť takových plodů je mnohem kyselejší.

Využití: plody se jedí syrové, vyrábí se z ních víno, pálenka, džem, želé, zavařují se, přidávají do pečených dezertů, vařených ovocných knedlíků a podobně.

Výsev: Semena jsou stratifikována chladem, jsou proto dobře připravena k výsevu, který se provádí do vlhké jemné zeminy při teplotě 18/25°C. U části semen se může stát, že semena "přeleží" do druhého roku, v tom případě je zapotřebí výsev dát před zimou na zhruba 12 týdnů do ledničky a před jarem opět teplotu zvýšit na požadovaných 18 a více °C.

 

*Poživatelnost zjednodušeně popisuje chuť a využitelnost rostliny na stupnici 0-10, kdy 0 je nepoživatelné a 10 je nejchutnější.

 

Poznámka:

Tropik.cz nemůže převzít jakoukoli odpovědnost za případné nežadoucí účinky z požití rostlin.