Nerium oleander

Jeden ze symbolů exotiky, není snad hotel kolem středomoří, který by neměl u vchodu vysazený Oleandr. Sběr semen je leden 2015 jižní Francie. Semena jsou směs několka barev Oleandrů! Nelze tak určit, jaká barva květu na rostlinách z našich semen bude.

 

Balení obsahuje 10 semen

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

19 zboží na skladě

Nerium oleander

 

Typická středomořká rostlina. Ve středomoří se množí létavými semeny, u nás se množí především řízky. Ale co takhle zkusit výsadbu vlastních semen, dokážete si to představit?

Semínko stačí lehce zapíchnout do klíčicího subtrátu a nechat v teple a ve vlhku vyklíčit. Je to keřovitá rostlina, která roste poměrně rychle. 

Pěstování je velice jednoduché, miluje slunce a venkovní klima. Je i poměrně mrazuodolná, snese až do -15°C, ale u nás se pěstovat v zemi nedá, při silných mrazech, většinou praskne dřevo, které není na silné mrazy stavěné. 

Proto je jistější pěstování v nádobě, od konce března nebo poloviny dubna do začátku prosince venku, v prostorné nádobě s humózní půdou. Zimuje nejlépe v teplotách 0 až 10°C, při takových teplotách není potřeba světlo. Dobře přezimuje i v teplejších prostorech, ale potřebuje maximum světla.

Prospívá mu kvalitní hnojení, a v době květu nemá rád déšť. Kapky vody ničí květy. Vyhovují mu tak prostory někde u zdí domů nebo u pergol, kde neprší, ale svítí zde slunce. Kvete celé léto.


Rostlina je silně jedovatá, všechny její části obsahují glykosidy.