Physalis peruviana - mochyně peruánská 30 semen

Čím dál oblíbenější zelenina s chutí ovoce. Plodí množství žlutých 2 cm plodů s chutí ananasu. Pěstujeme od května do října venku v zemi, stejně jako rajčata nebo papriky.

 

Balení obsahuje cca 30 semen

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Physalis peruviana - mochyně peruánská


Mochyně peruánská, známá také pod názvy "Inka třešeň" nebo "zlato Inků" je vlastně zelenina, podávaná jako ovoce. Její chuť je skutečně ovocná, připomíná různé tropické plody, ananasem počínaje, marakujou konče.

Pěstování je velmi snadné, dbáme jen na to, aby měla rostlina co možná nejdelší vegetační dobu. Koncem zimy nebo začátkem jara si napěstujeme sadbu a v květnu vysadíme ven na předem pohnojený záhon. Pak už jen zaléváme a jednou měsíčně hnojíme a čekáme do konce července na první žlutooranžové zralé plody, které pak sbíráme až do konce září i do října, než začnou ranní teploty klesat pod -3°C. Další rok zjara se vyplatí napěstovat si další sadbu. Rostliny jsou sice schopny přezimovat při teplotách nad 0°C, ale po zimování nebývají v dobré kondici a někdy jim regenerace a nástup do plodnosti trvá déle, než mladým semenáčkům.