Gynostemma pentaphyllum - pětilistý "ženšen"

Zasíláme námi vypěstované rostliny o délce cca 20 - 40 cm

Více detailů


59 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Gynostemma pentaphyllum


Gynostema, nebo také Jiaogulan, je liána z čeledi tykvovitých - příbuzná tykvím, okurkám či melounům. S ženšenem (rod Panax) tedy není ani příbuzná. Pěstování je velmi jednoduché, vyžaduje jen neustále vlhký, mírně kyselý humózní substrát a pro růst teploty nad 20°C. Lze pěstovat v kvetináči či truhlíku, ale stejně tak trvale venku ve volné půdě. Máme vyzkoušeno, že rostliny jsou u nás mrazuvzdorné nejméně do -20°C, přičemž omrzá nadzemní část rostliny, a zjara intenzivně obráží od kořenů.


Pěstuje se pro své léčivé účinky. Jsou jí připisovány někdy až neuvěřitelné schopnosti. V oblastech v Číně, kde se z rostliny popíjí čaj, je nejvyšší průměrná věková hranice a naopak nejnižší procento onemocnění rakovinou v celé zemi. Na lidské tělo má mít až násobně blahodárnější účinky, než pravý ženšen.


Gynostema ovlivňuje a normalizuje trávení, posiluje nervový a imunitní systém, snižuje hladinu cukru v krvi a cholesterol, pomáhá při nespavosti, zlepšuje funkci jater a ledvin. Reguluje také tlak a uvádí jej do normálu - pokud je příliš vysoký, snižuje jej a nízký naopak zvyšuje. Dále zlepšuje fyzickou i duševní kondici a funguje jako prevence proti infarktu, mrtvici i rakovině.