Passiflora incarnata - mučenka pletní

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 15- 25 cm. Jedná se o semenáče, každá rostlina je geneticky odlišná - důležité pro opylení!

Více detailů


129 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Passiflora incarnata - mučenka pletní

 

Mučenka pletní je zřejmě nejužitečnější z mučenek. Kromě nádherných květů a výborných plodů se sbírají i listy, které se suší na čaj. Droga působí výrazně příznivě na centrální nervovou soustavu, sklidňuje, uspává, léčí stres, nespavost a deprese. Navíc je to nemrazuvzdornější druh, jehož kořeny jsou schopny přezimovat i u nás! Zjara vždy vyraší nový porost a v létě se objevují krásné, růžovo-krémově zbarvené květy. Po opylení se vytváří plody velikosti většího slepičího vejce, které jsou za zralosti zelenožluté, podle mnohých jsou chutnější než pravá marakuja (P. edulis). U nás venku však jen těžko dozrají, pro plody rostlinu pěstujeme rostlinu buď v květináči jako přenosnou, nebo ve skleníku. K opylení je třeba dvou cizích rostlin.


Mrazová odolnost kořenů dvouletých rostlin v zemi je -17/ -21°C. Nadzemní část vždy odumírá, zjara bujně obrůstá. Na rostlinu volně v zemi na podzim nasypeme suché listí. Takto je přežití rostliny téměř jisté.