Musa sikkimensis

Zasíláme námi vypěstované rostliny. Výška rostlin je okolo 20 cm.

Jedná se, spolu s M. basjoo, o jeden z nejodolnějších banánovníků na světě, narozdíl od basja má však jedlé plody a červeně žíhané listy.

 

Více detailů


179 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Musa sikkimensis

Synonymum: Musa Hookeri


Vzácnější a méně známý druh banánovníku, který je, jak se ukázalo, jeden z těch vhodnějších i do našich podmínek. Pochází z vyšších poloh Bhůtánu a Indie, kde roste ve výškách až 2000 m. n. m. Dorůstá výšky 4 - 6 metrů. Má několik kultivarů, které se liší především četností červených skvrn na listech, například kultivar "Red Tiger" má zvláśtě mladé listy krásně červeně pruhované, což působí velmi dekorativně. Musa sikkimensis má květenství nachově rudé a plody jsou nasládlé a osahují několik větších semen.

 

Roste velmi rychle a vyhovuje mu výživný, středně těžký substrát, který přes vegetační období udržujeme neustále vlhký. Z banánovníků je to jeden z těch nejodolnějších, ale přesto nedosahuje takové odolnosti, jako M. basjoo. Zkouší se pěstovat například ve Velké Británii, ve Švýcarsku a Německu. Odolnost je tedy podobná jako u Musa basjoo: Listy omrzají při lehkém mrazu do -2°C, pseudokmen vydrží krátkodobě -4°C, podzemní část - corm, snese nárazově mráz i pod -10°C, ale dlouhodobě je nutné jej udržovat při nadnulové teplotě.