Musa yunnanensis

Modro-bílé ojínění pseudokmene, úzký a vysoký růst v kombinaci se zajímavou odolností tohoto ovocného druhu banánovníku.

Zasíláme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 20 cm!

Rostliny jsou u nás pěstovány venku a jsou tudíž navyklé na venkovní klima!

Více detailů


169 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

2 zboží na skladě

Musa yunnanesis

 

Úvod a růst

Z čeledi banánovníkovitých, je to poměrně nováček. Objevení se datuje do roku 2005 a to jak název vypovídá v jižní Číně - Jun nan.

Roste v pralesních kopcích ve výškách kolem 1100 m.n.m. Velice často roste spíše jako podrost okolních stromů, proto při následné kultivaci se osvěčilo pěstování v polostínu, nebo i stínu okolní vegetace. Dorůstá do téměř 6 metrů.

Díky původu v horách se dobře hodí k sezónímu pěstování i u nás, vyhovuje mu klima mírné, ve kterém roste údajně velice rychle.

 

Vzhled

Banánovník tvoří spíše tenší kmen, proto nedoporučujeme větrné polohy. Kmen a řapíky jsou ojíněné bílo - modrým stíratelným popraškem. Listy jsou o proti jiným druhům banánovníků také do odstínu bílé. Mezi banánoníky je takový vzhled velice ceněný.

 

Plodnost

Patří k ovocným druhů banánovníků a tak se nám rostlina po letech hýčkání může odvděčit i jedlými plody. Patří tedy do, pro nás, vzácné skupiny banánovníků, které jsou kombinací chladu odolní a zároveň mohou zaplodit jedlé plody. 

Plody u v ideálních podmínkách nejsou nijak převratně veliké, ale o proti jiným mrazuodolným banánovníkům, je to veliký rozdíl, protože plod tvoří mnohem více jedlé dužiny.

 

Odolnost

Za zmínku stojí chladová odolnost. Přezimování v chladných prostorách mu vůbec nevadí. Některé zdroje dokonce uvádí i vysokou odolnost proti mrazu při pěstování v zemi, a tak by se mohl stát značným konkurentem zatím nejosvědčenějšího banánovníku Musa basjoo.