Ensete ventricosum Maurelli

Nabízíme námi množený okrasný banánovník Ensete ventricosum Maurelli. Zaujme červenou barvou listů a velice rychlým růstem. Pro správný vývoj doporučujeme rostlinu pěstovat od dubna do října venku v zemi.

 

Velikost rostlin je 30-40 cm, navyklé na venkovní klima, slunce!

Více detailů


149 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

11 zboží na skladě

Ensete ventricosum Maurelli

 

 

Rostlina má raději klima mírné, to znamená větší teplotní rozdíl mezi dnem a nocí. Vyhovují jí denní teploty do 30°C a noční kolem 10-15°C, na ně je totiž z domoviny zvyklá. Přes sezónu je klíč k rychlému růstu velmi bohatá zálivka. Když si na rostlinu vzpomeneme každý den, konví vody, rostlina bude růst téměř před očima. Avšak s bohatou zálivkou končíme s chladnějším počasím, při teplotách do 18°C, už tolik vody banán nepotřebuje. 

Substrát volíme při pěstování vzdušnější a humóznější. Je totiž lepší když voda kolem kořenů postupně proteče, než když se tam zdržuje. Díky častému zalévání taky můžeme banánovník častěji hnojit, volíme však hnojiva, bez obsahu fosforu.

Rostliny se přenášejí ven, když už venku nehrozí mrazy, banánům Ensete může uškodit teplota -1°C, takže rostlinu zbytečně nevysazujeme ven příliš brzo. A bánán na podzim sklízíme klidně po prvních mrazících (komu nezáleží přes zimu na vzhledu), listy omrznou a zvadnou a pokud už banán nechceme nechávat venku, ořežeme všechny listy, až téměř u kmene. Pak stačí banán přenést nebo vykopat a umístit na zimoviště.

Zimoviště by mělo být světlé (není podmínkou) a s teplotou od 11 do 16°C. Banán při této teplotě bude "spát", ze začátku může ještě pár týdnů růst, ale pokud ho nebudeme zalívat, růst přestane a postupně se uloží ke spánku.

 

Rostliny Ensete, po přemrznutí slabým mrazem. Na podzim, nic neobvyklého a pokud teplota neklesne pod -5°C, tak vůbec nevadí. Ale teplota nesmí být celý den kolem nuly!