Papaya formosa

Mohutný druh Papaye, plody mohou vážit až 9 kg! Je to přísně tropická rostlina, velice náročná na pěstování, pro dobrý vývoj rostliny je nutný tropický skleník.

 

Balení obsahuje 8 semen.

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

2 zboží na skladě

Papaya formosa

 

Velkoplodý druh papayi. K nám se dovážejí plody do váhy 2 kg, ale v domovině se na pultech objevují až 80 cm dlouhé a 9 kg těžké plody této papayi.

Roste v těch nejtropičtějších oblastech, kde i noční minima sotva klesají pod 20 stupňů. 


Rostliny po vyklíčení rostou rychlým tempem a již rok po výsevu může mít rostlina v nádobě přes 2 metry. V našich podmínkách kvete na jaře, ale pro kvetení a vývoj plodů je potřeba zvolit prostorné nádoby s dostatkem výživy. Při pěstování v zemi (ve vytápěném skleníku) roste rostlina celoročně a brzy většinou je potřeba rostlinu zkrátit řezem, což není vůbec problém. Řez se na na rostlině může dělat prakticky kdekoli, rostlina rychle obrůstá znovu z kmene.

Rostlina potřebuje v našich podmínkách maximum světla a při teplotách nad 25 stupňů i bohatou zálivku. Přes zimu snese rostlina přehodně (cca na 2 týdny) minimální teplotu 16 stupňů. Ale pro správné uchování rostliny bez přisvětlování je vhodné rostlinu udržovat v teplotách 18-20 stupňů, při této teplotě se uskromní s růstem a není tak tolik náročná na světlo, kterého je přes zimu u nás zoufale málo.