Cyperus papyrus - šáchor papírodárný

Užitečný druh Cyperusu, je vysoce okrasný a naprosto nenáročný. Nelze tuto rostlinu přelít!

 

Balení obsahuje 20 semen

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Cyperus papyrus


Pochází z Afriky a má bohatou historii díky tomu, že již staří Egypťané z něho vyráběli papír.

Ve vlhčích oblastech, například kolem Nilu, tvoří husté porosty, asi jako u nás rákos. V domovině dorůstá až 5 metrů a dlouhé stonky jsou zakončeny až 30 dlouhými uzkýmy vetvičkami, které tvoří kompaktní kulatou korunu. V květináči dorůstá tento Cyperus mnohem méně, maximálně kolem 2 metrů. V tropickém skleníku dorůstá i v nádobě 3-4 metry. 


Výsev není vůbec složitý, semena staří posypat na substrát a udržovat jej mírně vlhký. Klíčí prakticky okamžitě. Ve vhodých podmínkách rostlina za 1 rok od výsevu je schopná dorůst do mohutných rozměrů. Při pěstování v našem klimatu venku (od konce dubna do konce září) roste pomaleji ale za to jsou stonky mnohem pevnější a rostlina roste kompaktněji.

Rostlinu můžeme umístit buď jako soliteru a zalívat jako běžnou rostlinu, nebo jí můžeme květináč postavit napříklat do zahradního jezírka, buď tak, aby byl do poloviny ponořený ve vodě, nebo i celý. Pokud ale ponoříme celý obsah květináče pod vodu, rostlina rychle pustí kořeny i mimo květináč a následná manipulce je složitější.

Přes zimu rostlinu umístíme do teplot 13-20 stupňů a dopřejeme jí co nejvíce světla.