Psidium guajava - kvajáva

Kvájava plodí žluté, až 10 cm velké plody se sladkokyselou chutí a výraznou vůní. Snáší krátkodobě mrazík do -1°C, ale dlouhodobá "zimovací" teplota nesmí klesnout pod 12°C.

 

Balení obsahuje 8 semen

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

8 zboží na skladě

Kvajáva (Psidium guajava)


Kvajáva pochází z Mexika a Karibiku. Je to keř nebo malý strom, dorůstající zřídka do 8 metrů. Listy jsou světle zelené, někdy s fialovým nádechem, eliptické, celokrajné a mají výraznou žilnatinu. Květy jsou bílé se spoustou pylových tyčinek. Plody jsou velké 5 - 10 cm, žluté, kulovité až hruškovité, silně aromatické, se žlutou nebo červenou, chutnou sladkokyselou dužninou, obsahující množství tvrdých semen.


Kvajávu můžeme pěstovat celoročně v bytě, kde je schopná zaplodit. Stačí k tomu jen co nejvíce světla a na zimu je ideální rostlinu schovat do chladnejší místnosti, při teplotě alespoň pod 18°C. Rostlinu je možné i letnit, přičemž musíme dbát na to, aby ji nezasáhly mrazíky - není tolik odolná, jako její příbuzný - jahodový stromek. Vhodné teploty přes zimní období se pohybují kolem 12 - 18°C. Minimální teplota, kterou krátkodobě snese je 0°C Substrát je vyhovující lehčí, s obsahem písku a / nebo rašeliny. Kvajáva se množí semenyKvalitní odrůdy se i roubují.