Dračinec dračí - Dracaena draco 40 cm!

Fascinující mohutná rostlina. V květináči vám jí bude každý závidět. V dospělosti vypadá spíše jako strom. Při výsce kmenu 20 cm má rostlina i s listy přes 1 metr. Ozdobý každou terasu, zahradu nebo i světlou halu. Miluje letnění!


Nabízíme námi vypěstované, krásné silné rostliny o výšce kolem 40 cm!

Více detailů


189 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

6 zboží na skladě

Draceana draco

 

Pochází z Kanárský ostrovů, ale bujně roste i na Madeiře, Kapverdech a najdeme ho i na Azorech. Tam jsou nejstarší exempláře, v jiných částech světa kde se pěstuje, najdeme menší exempláře. Rostlina poprvé kvete nejčatěji po 15 letech. A terpve až v určité výce se začíná rozvětvovat. Ty nejstraší rostliny mají větví tolik, že dohromady tvoří korunu rostliny. Ze zajímavostí; nejstarší rostlina roste na ostrevě Tenerife. A jelikož Draceana není strom, tak nedělá letokruhy a stáří se dá odhadnout pouze podle počtu větví. Stáří Draceany na Tenereife se odhaduje na 250 let a možná i více.

Draceana draco při poranění kmene, vylučuje červenou pryskyřici- od tud je odvozen její název, má dračí krev. Ta se používala na obarvování dřeva tradičních houslí. 

Tato rostlina je velmi odolná proti suchu, proto je také oblíbenou při výsadbě v oblastech středozemního moře. Snese růst s minimem půdy a přežije bez poškození delší období sucha. Ovšem při pěstování v květináči by jsme jí neměli předceňovat a substrát udržovat aspoň mírně vlhký, snad jen mimo zimování, kdy jí stačí zalítí 2-3x za celou zimu.

Rostlinu pěstujeme v písčitém substrátu s příměsí zahradního substrátu. Od května do října může být venku na přímém sluníčku. Nádoby je lepší volit hlubší. Nesnese mráz, pouze krátký přízemní mrazík na konci léta, kdy rostlinu nestihneme včas uklidit. Zimujeme v teplotách 12-18°C pokud možno na světlém místě.

Z našeho pozorování je rostlina citlivá na sluníčko po zimování. Je nutné jí ze začátku důkladně a postupně navyknout na přímé sluníčko, jinak hrozí vážná popálení listů.