Psidium guajava - kvajáva

Tropická ovocná rostlina, která se dá pěstovat i v podmínkách teplejších subtropů (zimování min. 10°C). Plodí velké kulovité žluté plody s typickým aroma.

 

Zasíláme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 20 cm!

Více detailů


79 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Kvajáva (Psidium guajava)


Kvajáva pochází z Mexika a Karibiku. Je to keř nebo malý strom, dorůstající zřídka do 8 metrů. Listy jsou světle zelené, někdy s fialovým nádechem, eliptické, celokrajné a mají výraznou žilnatinu. Květy jsou bílé se spoustou pylových tyčinek. Plody jsou velké 5 - 10 cm, žluté, kulovité až hruškovité, silně aromatické, se žlutou nebo červenou, chutnou sladkokyselou dužninou, obsahující množství tvrdých semen.


Kvajávu můžeme pěstovat celoročně v bytě, kde je schopná zaplodit. Stačí k tomu jen co nejvíce světla a na zimu je ideální rostlinu schovat do chladnejší místnosti, při teplotě alespoň pod 18°C. Rostlinu je možné i letnit, přičemž musíme dbát na to, aby ji nezasáhly mrazíky - není tolik odolná, jako její příbuzný - jahodový stromek. Vhodné teploty přes zimní období se pohybují kolem 12 - 18°C. Minimální teplota, kterou krátkodobě snese je 0°C Substrát je vyhovující lehčí, s obsahem písku a / nebo rašeliny. Kvajáva se množí semeny, častěji řízkyKvalitní odrůdy se i roubují.