Tamarindus indica - tamarind indický

Tamarind plodí hnědé lusky plné sladkokyselé dužniny. Se svými jemnými "sklápěcími" lístky má velkou okrasnou hodnotu, ale je lepší jej pěstovat celoročně doma nebo ve skleníku, zimní zahradě. Letnění je po navyknutí možné, ale nic moc rostlině nepřináší, snad jen úlevu od případných škůdců.

 

Zasíláme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 20 cm.

Více detailů


99 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

7 zboží na skladě

Tamarindus indica - tamarind indický


Tamarind je tropický strom pocházející z Afrických savan a Madagaskaru. Strom dorůstá až do 30 metrů. Listy má sudospeřené, dlouhé až 20 cm a jsou zajímavé tím, že se na noc sklápí. Plodem je dřevnatý lusk, dlouhý do 15 cm, který může obsahovat jedno až 10 i více semen. Mezi semeny a dřevnatým obalem lusku je lepkavá dužnina, která je velmi chutná, výrazně sladkokyselá.

 

Tamarind pěstujeme jako pokojovou nebo přenosnou rostlinu. Nevystavujeme ji dlouhodobě pod 15°C. Krátkodobě (například venku zjara nebo k podzimu) však snese pokles k bodu mrazu. Nejlépe mu vyhovuje tropický skleník, kde může být rostlina celoročně pěstována. Takové možnosti však má jen zlomek pěstitelů, takže většinou nezbývá, než rostlinu vystavit našim klimatickým poměrům alespoň přes léto.