Pistácie pravá "Antepská" - Pistacia vera "Gaziantep"

Nabízíme semenáče jedinečných pistácií Antepského typu, které se pěstují zejména v Turecku a i na zdejších farmách jsou často množeny pouze semeny. Antepské pistácie obsahují mnohem méně sacharidů a tuků a mnohonásobně více vitaminů, železa, hořčíku a vápníku, než americké odrůdy (Kerman,..)

Zasíláme námi vypěstované rostliny o velikosti kolem 10 - 15 cm.

Více detailů


139 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Pistacia vera - pistácie pravá, řečík pravý


Pistácie pravá neboli řečík pravý je menší strom, vysoký do 9m, opadavý, jednopohlavní. Má šedou kůru a šedozelené, jemně pýřité, lichozpeřené listy. Plody jsou velké 2,5cm, protáhle oválné pecky, bohaté na olej.

 

Pistácie je zcela nenáročná na kvalitu půdy, vyhovuje jí chudší, sušší a propustnější substrát s obsahem písku a mírně zásaditější. Miluje horké slunné stanoviště například u jižní zdi. Může růst celoročně ve skleníku, nebo na chráněném místě i přímo venku ve volné půdě. V teplejších podmínkách ČR je plně mrazuvzdorná (min do -24°C) K plození potřebujeme samčí a samičí rostlinu a je potřeba si obě pohlaví buď vyselektovat ze semen, nebo mnohem dráze sehnat roubované rostliny, kde je již pohlaví určeno.