Leucaena leucocephala

Rychle rostoucí dřevina, je vyhledávaná díky její užitečnosti, má jedlé plody. Kvete už 2. rokem. Je částečně mrazuvzdorná.

 

Balení obsahuje 8 semen.

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

15 zboží na skladě

Leucaena leucocephala

 

Velice známý strom po celém světě. Roste prakticky na všech kontinentech světa, kde je subtropická a tropická oblast. Roste velice rychle a mnohdy byla vysazována, aby zalesnila nežádoucí kus půdy v tropických oblastech. Rostlina je poměrně užitková, pro nás mají asi nějvětší užitek lusky a mladé výhonky. Nezralé se pojídají jako chutná přísada do salátů. Jinak zralé lusky se použivají jako krmivo pro hospodářská zvířata a dřevo je oblíbeným palivem.


Za zajímavost stojí, že v zemích, kde se této rostlině daří, je považována za jednu z největších invazivních rostlin na světě. Díky rychlému růstu, naprosté nenáročnosti a rychlému šíření, se hlavně v městských aglomercích této rostliny zbavují. Dalším důvodem je, že poměrně mělce koření a při monzunech se většinou vyvrátí tyto stromy jako první.


Je zajímavá i její odolnost, zatímco rostliny ve volné půdě snesou teploty kolem -6°C, tak i v českém zahradním nevytápeném skleníku, kde teplota klesne k -15°C, je tato rostlina schopna bez problému přežít. Je to zajímavá myšlenka, jak se pokusit přezimovat větší stromek v našich podmínkách.