Coccothrinax barbadensis

V zemích střední Ameriky velice oblíbený druh palmy. Dospělé listy jsou až kruhovité, v tropických podmínkách roste poměrně rychle. V domácích podmínkách je nenáročná, starší rostliny mají na slunci tmavší barvu.

 

Balení obsahuje 5 semen.

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

15 zboží na skladě

Coccothrinax barbadensis

 

Pochází ze Střední Ameriky, z Karibských ostrovů. Původně rostl na ostrovech Malých Antil, dnes je ale rozšířen po celém Karibiku, Floridě, Kalifornii a najdeme ho i v tropické Asii. Nejvíce se z palmy užitkují listy, díky tvaru se v tropech používají na pokrytí střech.


Dorůstá i kolem 12 metrů, má štíhlý kmen, který si zanechává vlákna i zbytky řapíků. Až ve vysokém věku se kmeny u tohoto druhu sami zbaví vláken a zůstanou holé. Listy jsou tmavě zelené, ze spodní strany mají odstín do hněda.


Pěstuje se poměrně snadno, v ideálních podmínkách, jako je zimní zahrada nebo vyhřívaný skleník roste rychle, více než 5 listů za rok. Při letnění venku a "zimování" doma už roste pomaleji, a to asi tempem okolo 3 listů za rok- což je u tropických palem zcela obvyklá rychlost růstu.

Má ráda velmi propustný substrát, takže směsi s pískem, kompostem a rašeliny jsou ideální. Tropické palmy pěstujeme raději v prostornějších (než hlubších) nádobách. Nemá rada dlouhodobější přemokření, zvláště v zimě.