Cordyline australis - dračinka australská 40 cm

Zasíláme rostliny vypěstované v ČR ze semen přímo z Nového Zélandu! Stáří je 3 roky, výška rostliny kolem 40 cm.

Více detailů


129 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Cordyline australis - dračinka australská

 

 

Dračinka je u nás čím dál více známá rostlina, která se někdy chybně řadí k palmám či jukám. Růst listů je ale jukám velmi podobný. Je endemitem na Novém Zélandu, kde roste v nejrůznějších polohách a klimatických oblastech spíše s chladnými léty a mírnými zimami. Můžeme dokonce potkat veliké rostliny i v Anglii, kde občas roste v zahradách.

Je tedy poměrně odolná vůči chladu, vlhku i určitému mrazu, velké rostliny v Británii přežívají i -12°C, menší rostliny v nádobách ale nevystavujeme teplotám pod -3°C. Semínka jsou poměrně malá a klíčí ochotně na povrchu substrátu. V přírodě dorůstá i několikametrové výšky a dožívá se stovky let. Existuje řada kultivarů s oranžovými, purpurovými či červenými listy. Nejrychleji ale roste obyčejná zelená forma, která je také nejodolnější.

Rostlinu také můžeme pěstovat jako pokojovou rostlinu, máme-li ale možnost vynesení rostliny od jara do podzimu ven, byla by škoda rostlinu "držet" doma, když venku v polostínu, nebo po navyknutí na přímém slunci, vytváří hezčí, pevnější a vybarvenější listy. Substrát udržujeme stále mírně vlhký, jen při chladném zimování, které je vhodné při teplotách 0 - 15°C, zálivku výrazně omezíme.