Opuntia humifusa /compressa - plně mrazuodolná

Nabízíme rostliny z našich matečnic. Tyto opuncie jsou plně mrazuodolné, snáší dobře i vlhko přes zimu (pod vrstvou sněhu). Na podzim se odvodňují. Kvetou žlutě, květ má až 7 cm průměr. Po odkvětu se tvoří červené jedlé plody.

Zasíláme rostliny o velikosti kolem 15 cm.

Více detailů


79 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

4 zboží na skladě

Opuntia humifusa / compressa

 

Pochází z jihu a z jihozápadu USA, ale už dávno se rozšířila po celém světě, díky své odolnosti a nenáročnosti. Tato opuncie přežije bez jakékoliv ochrany i Českou zimu a to i ve vyšších nadmořských výškách, snese až -27°C. Nevadí jí ani dlouhý pobyt pod vysokou sněhovou pokrývkou. Nicméně, v extrémních případech je dobré na jaře, pokud je pořád sněhu moc, jí vyhrabat. 

Mrazuodolné opuncie se s podzimem odvodní, to poznáme na první pohled, všechny placky si lehnou k zemi a svraští se. V takovém stavu jim nevadí ani holomráz. A s postupujícím jarem a slunečním zářením se v průběhu dubna opět nasáknou vodou a placky se trochu vzpřímí. A během května se osypají novými plackami nebo květy. Květy se rozvíjí během léta, čím větší trs placek, tím více květů rostlina má. Ale z květů se moc dlouho neporadujeme, kvetou maximálně 2 dny, poté květ vadne. Tato opuncie má unikátní způsob samoopylování, stovky tyčinek plné pylu se při dotku nebo závanu větru rychle zklopí směrem k blizně a dojde k opylení.