Trachycarpus princeps, čtyřleté! (-10/-15°C)

Jedinečná možnost, zakoupit naše čtyřleté semenáče T. princeps, již s dělenými listy. Ve střední Evropě jinak nelze sehnat sazenice vypěstované jinde, než ve Španělsku nebo v holandských sklenících. Ze 100 velmi drahých semen nám před 4 lety vyklíčilo pouze 8 semen, z nichž jsou tyto rostliny. Rostliny každý rok necháváme až do mrazů ve studeném skleníku a přes zimu při 0°C. 

 

Více detailů


699 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Jak pečovat o Trachycarpus od jeho pořízení od nás

Proč nakupovat mrazuodolné palmy od nás

 

 

Trachycarpus princeps


Je endemitem v severozápadní Číně, v oblasti Yunnan, kde se potkávají státy Čína, Tibet a Barma, kde roste na vápencových útesech monzunového deštného pralesa ve výšce kolem 2000m n. m. Byl popsán teprve v roce 1995 známými palmovými nadšenci Spannerem a Gibbonsem. Kmen je celý pokrytý vlákny, dorůstá do 7 metrů a je široký kolem 20cm. Listy jsou půlkruhové, zvrchu sytě zelené a dole krásně modrobílé, což dělá tento druh atraktivní.


Známe v ČR jednoho pěstitele, kterému se zadařilo přezimovat malou rostlinu tohoto druhu venku, jen s jednoduchou ochranou. Odolnost tohoto druhu je kolem -15°C. Roste celkem pomalu a je dosti vzácný, ale dá se sehnat i v Česku.

Naše články

  • To jak takovou mrazuodolnou palmu zimovat, jsme podrobně popsali v sekci - jak zimovat.

Galerie Trachycarpusů ve volné přírodě zde