Buddleja nivea - komule, 30 cm

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 30 cm!

Více detailů


119 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

2 zboží na skladě

Buddleja nivea

Jeden z mnoha botanických druhů komule či tzv. motýlího keře. Botanické druhy se velice špatně shánějí, přitom je každý druh odlišný, vypadá jinak, má úplně jiné listy i květy, takže se nemění jen barva květu, jako u odrůdových rostlin, ale různí se i tvar, barva a povrch listu, kmínku i květu.

Buddleja nivea je na první pohled podobná B. davidii, ale celkově je tak výrazně, bíle ochlupená, zejména z rubu listu a na mladých větvičkách, že vypadá jako obalená vatou. Růžovofialové květenství keře nesou na koncích svých větviček od června postupně obvykle až do zámrazu! 

 

Druh pochází z východní Číny, kde roste až ve výškách 3600 metrů. Dorůstá velikosti jako Buddleja davidii, tedy obvykle 2-4 metry, řezem lze udržovat v menší velikosti. 

Mrazová odolnost je okolo -17°C, je lepší na zimu přikrýt chvojím. V chladných zimách může nadzemní část rostliny vymrznout, ale rychle regeneruje. Vzhledem k tomu, že se pěstuje i v některých sbírkách českých botanických zahrad a arboret, a to venku, se dá považovat za mrauvzdornou v teplejších polohách. V chladnějších pouze s přistýlkou.