Fejchoa ovocná - Feijoa sellowiana 30-40 cm

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 30 - 40 cm! Jedná se o semenáče - geneticky odlišné, pro správné opylení jsou obvykle zapotřebí 2 rostliny.

Více detailů


139 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

7 zboží na skladě

Fejchoa (Feijoa /Acca/ sellowiana)

 

Fejchoa je stálezelený subtropický keř nebo malý strom, dosrůstající výšky do 6 metrů. Listy jsou pevné, eliptické až oválné, na spodní straně plstnaté. Květy jsou oboupohlavné, ale obvykle cizosprašné, 3 - 4 cm velké. Vyrůstají z paždí listů, většinou jednotlivě nebo po dvou. Chutné sladké a aromatické plody jsou vejčité, až 6 cm velké s tenkou, pevnou slupkou, která se ve zralosti vybarvuje až do zeleno - žluta. 

 

Pokud fejchou pěstujeme v nádobě, od jara do podzimu ji letníme venku na slunečném místě. Substrát volíme vzdušný, středně výživný s obsahem písku. Rostlinu podle počasí zaléváme tak, aby substrát nepřeschl ani nepromokl. Můžeme přihnojovat jednou za 2 až 3 týdny kombinovaným hnojivem. Rostlina je poměrně otužilá, bez problémů přežívá v nevytápěných skleníkách volně vysazená v zemi, podobně jako fíkovníky. Mrazová odolnost dřeva je kolem -15°C.