Dřín hlavatý (himálajský) - Cornus capitata

Nabízíme rostliny o výšce okolo 20 cm. 

Více detailů


159 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Dřín hlavatý - Cornus capitata

 

Druh dřínu, který jsme velmi dlouho sháněli. Konečně se nám, po mnoha neúspěších, podařil osehnat semena, která vyklíčila.

Jedná se o druh s pravděpodobně největšími a nejchutnějšími plody v celém rodu. Plody jsou podobné jako u dřínu japonského (C. kousa) a vzácnějšího hongkongského (C. hongkongensis, =Dendrobenthamia hongkongensis). S dřínem japonským se i kříží pro získání zajímavých, stálezelených kultivarů a velkých plodů.

 

Dřín hlavatý pochází z podhůří Himálaje a patří u nás mezi citlivější dřeviny s mrazovo odolností někde mezi -15 a -19°C. Je potřeba testovat, ale "běžně" roste v botanických zahradách zemí Beneluxu a v Německu. V Česku je to rostlina neobvyklá dokonce i v botanických zahradách, viděli jsme jej pouze v nadobové kultuře BZ v Praze na Slupi.

 

Nejméně první 2 roky rostlinu pěstujeme v nádobě, nebo ve studeném skleníku i volně v zemi. Substrát je vyžadován mírně kyselejší s obsahem rašeliny. Pro případné vysazení natrvalo ven, volíme chráněné místo před větrem a pokud možno i před zimním sluncem. Rostlina je stálezelená. Pěstování lze přirovnat k pěstování mrazuodolných kamélií, čajovníků a pod., s tím, že není nutná až tolik kyselá a vlhká půda.