Poncirus trifoliata "FLYING DRAGON"

Flying dragon je, nejen mezi citrusáři, známá varieta citronečníku, zejména díky svým zkrouceným větvím, celý keř tak vypadá velice bizarně, ještě více, než klasický citronečník. Rovněž je to kvalitní podnož pod kulturní odrůdy citrusů, ale zejména je to raritní, exotický, okrasně-užitkový keř na zahradě.

 

Výška rostlin je okolo 20 cm.

Více detailů


99 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

16 zboží na skladě

Poncirus trifoliata - citronečník trojlistýCitronečník je blízce příbuzný rodu Citrus a proto je to v chladnějších oblastech nepostradatelná podnož pro kulturní odrůdy citrusů. S rodem Citrus se také kříží a tito kříženci jsou citrusářům také dobře známí jako podnože (citrumelo, citranž, citranžquat,...).

 

Citronečník je otrněný, poloopadavý nebo opadavý keř s trojčetnými listy. Květy jsou bílé, následně plody žluté až naoranžovělé, plstnaté, velké 3 - 7 cm s hořko-kyselou dužninou a spoustou semen. Dužnina se někdy využívá na výrobu marmelády, nebo se plody suší jako koření. V nouzi jde šťáva z plodů použít do čaje. Semenáče plodí za zhruba 7 - 10 let, je možno je naroubovat roubem z již plodící rostliny. Semenáče pěstujeme 2-3 roky v nádobách, na zimu uklízíme do chladných místností a poté již vysadíme na zahradu na trvalé stanoviště, kde již rostlina přečká mrazy až kolem -20°C. Rostlina s tlustým kmenem a stářím nad 15 let i pod -25°C

 

Okrasná funkce citronečníku v zahradě je vysoká, buď jako solitéra, nebo jako živý plot, je to netradiční zpestření zahrady.