Chilopsis linearis - "pouštní vrba"

Nabízíme rostliny o výšce kolem 20-25 cm.

 

Více detailů


119 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Chilopsis linearis

 

Hodně pěstitelů u nás Chilopsis vůbec nezná, ale dost z nich už zná rostlinu Chitalpa x tashkentensis, která je u nás poměrně rozšířená. Chilopsis je právě jeden z rodičů Chitalpy, přičemž druhým rodičem je katalpa trubačovitá.

Chilopsis je tím exotičtějsím rodičem, který Chitalpě dodává na potřebném exotickém vzhledu - dlouhé, tenké listy a úžasnou barvu a tvar květů.

Samotný Chilopsis má listy ještě tenčí, jako úzkolisté vrby, ale jemnější, měkčí a někdy až přepadavé. Nádherné, růžové trubkovité květy s fialovým stínováním a oranžovým ústím květu, je velké lákadlo nejen pro opylovače.

 

Pěstování u nás není mnoho prozkoumáno, sami se s ním seznamujeme. Vzhledem k původu v jihozápadě USA až severu Mexika, se jedná o rostlinu citlivou vůči silným mrazům (pod -15°C) a vlhkosti. Pěstování tedy bude nutné vylepšit odvodňujícími a mikroklimatickými prvky, jako je odvodněná, slunečná a závětrná poloha. Nejlépe se bude vyjímat na kaktuso-yucco-agavové skalce!

V neposlední řadě je Chilopsis i velmi dekorativní rostlina do nádob, obzvlášť v chladnějších oblastech to bude nejspíše i jediná možnost úspěšného pěstování.