Lindera vonná - Lindera benzoin 20-30 cm

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 25 cm. 

Více detailů


129 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

3 zboží na skladě

Lindera vonná - Lindera benzoin


Velevzácná severoamerická dřevina, která je perlou nejen pro "sběratele" vzácných dřevin, ale i pro kulinářsky smýšlející osoby. Celá rostlina je totiž vysoce aromatická a využitelná. Listy i plody voní po citrusech.

Celé rostlině se v Americe přezdívá Spice Bush, tedy v překladu "kořenný keř", což je název velmi vypovídající. Mladé listy, pupeny, celé větvičky a plody se používají na příjemně aromatický čaj. Úplně nejlepší na čaj jsou mladé větvičky v době, kdy na nich právě kvetou květy. Nektar v květech dává čaji ještě lepší chuť. Tyto rostlinné části se rovněž suší a následně melou na koření, které je v USA známo jako "Allspice". Dokonce i kůra z této dřeviny bývá žvýkána pro zlepšení dechu.

Vysoká dekorativní hodnota téměř po celý rok je i díky květům, listům a plodům. Květy obalený keř či nižší strom zjara vypadá, jako kvetoucí dřín obecný. Zelené, jemně namodralé mladé listy, se v létě pěkně lesknou a na podzim mění do jasně žluté barvy, rovněž červené peckovice, velikosti olivy, se na rostlině na podzim krásně červenají.