Opuntia phaeacantha

Plně mrazuodolný a námi vyzkoušený druh Opuncie. Je velmi nenáročný, miluje suché kamenité části zahrady s dostatečným osluněním. Roste velmi rychle a od výsevu může již 4. rokem kvést a plodit.

 

Balení obsahuje 10 semen (z našich matečnic)

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

65 zboží na skladě

 

Opuntia phaeacantha

 

Pochází z jihu a z jihozápadu USA, ale už dávno se rozšířila po celém světě, díky své odolnosti a nenáročnosti. Tato opuncie přežije bez jakékoliv ochrany i Českou zimu a to i ve vyšších nadmořských výškách, snese až -28°C. Nevadí jí ani dlouhý pobyt pod vysokou sněhovou pokrývkou. Nicméně, v extrémních případech je dobré na jaře pokud je pořád sněhu moc, jí vyhrabat. 

Mrazuodolné opuncie se s podzimem odvodní, to poznáme na první pohled, všechny placky si lehnou k zemi a svraští se. V takovém stavu jim nevadí ani holomráz. A s postupujícím jarem a slunečním zářením se v průběhu dubna opět nasáknou vodou a placky se trochu vzpřímí. A během května se osypají novými plackami nebo květy. Květy se rozvíjí během léta, čím větší trs placek, tím více květů rostlina má. Ale z květů se moc dlouho neporadujeme, kvetou maximálně 2 dny, poté květ vadne. Tato opuncie má unikátní způsob samoopylování, stovky tyčinek plné pylu se při dotku nebo závanu větru rychle zklopí směrem k blizně a dojde k opylení.


Semena vyséváme nejlépe do čistého písku, posypene je jen na povrch písku a klíčící nádobu zakryjeme průhledným sáčkem. Ideální je klíčit semena pomocí sluníčka. Aby slunce skrze okno zahřálo klíčící nádobu. Přes den se zahřeje na vysoké teploty a v noci stačí pokojová teplota- nasimulují se tak podmínky jako v domovině. Semena klíčí během několika málo týdnů. Přesazujeme do malých květináčků se směsí hlíny a písku rostliny o velikosti kolem 1 cm.