Bougainvillea glabra 20-30 cm

Nabízíme silné rostliny o výšce kolem 20 - 30 cm

 

Více detailů


149 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Bugenvilea lysá - Bougainvillea glabra

 

Bougainvillea je liánovitá dřevina, která je velice oblíbená nejen v tropických a subtropických zemích, je čím dál oblíbenější i u nás jako nádobová rostlina s vysokou dekorativní hodnotou. Je pěstována pro své nápadné, sytě purpurové listeny, které obklopují nenápadné bílé kvítky. Setkáváme se s ní nejčastěji na dovolených v jižní Evropě, například v Chorvatsku jsou bugenvileou porostlé stěny domů.

 

Pěstování u nás probíhá obvykle v nádobě, nebo ve sklenících a zimních zahradách. Je poměrně nenáročná, miluje letnění a přímé slunce. Přes léto jí dopřejeme vydatnou zálivku a hnojení krystalickými hnojivy s NPK a mikroprvky, ideální poměr NPK cca 10-15-10. Lze hnojit rovněž organicky, roztokem kvašeného trusu koní a krav.

Substrát by měl být lehčí s obsahem písku a perlitu. Rostlinu letníme zhruba od konce dubna do října, podzimní mrazíky kolem -2°C rostlině neublíží a v oblastech, kde je pěstována celoročně venku, si rostlina zažívá i mrazy okolo -8°C, což však u nás v květináči rostlinu spolehlivě zničí, takže pod 0 až -2°C už rostlinu nevystavujeme. Rostlina kvete obvykle ochotně od května-června až do zimy.