Rhapidophyllum hystrix

Nabízíme námi vypěstované rostliny se dvěma listy. Podařilo se nám ze semen vypěstovat několik rostlin tohoto cenného a velmi mrazuodolného druhu! Semena pocházejí z východu USA z USDA klimatické zóny 7!

Více detailů


229 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

3 zboží na skladě

Rhapidophyllum hystrix


Rhapidophyllum hystrix je palma původem z jihovýchodu Spojených států, populace lze nalézt v Alabamě, na Floridě, v Georgii, Mississippi a Jižní Karolíně. V přírodě roste na stinných zalesněných svazích, podél potoků.


Je to jedna z velmi odolných palem, některé prameny uvádějí mrazuvzdornost až -29°C. Osobně známe pěstitele, který tuto palmu testoval přes zimu 2009/10, prošla cca -20°C v suchém prostředí (pod stříškou) bez poškození, avšak na jaře začly usychat listy. Další pěstitel této palmy ji pěstoval na Ostravsku a při mrazech kolem -15°C palmě vyhnilo srdíčko. Po konzultaci s dalšími pěstiteli tedy můžeme říct, že reálná odolnost je pouze kolem -12/ -16°C

 

Rostlina ale snáší opravdu dlouhodobě dosti nízké teploty; přes zimu 2016/17 nám přežila zcela bez poškození mladá rostlina ve volné půdě nevytápěného skleníku! Přičemž celý leden bylo ve skleníku pod nulou a to i přes den. Teplotní minimum venku bylo -17,7°C.

 

Je to pomalurostoucí, nízká palma, dorůstající pouze do dvoumetrové výšky. Podobně jako Chamaerops, četně odnožuje. Má dlanité listy sytě zelené barvy, dlouhé až 120 centimetrů. Květenství je 15 - 30 cm dlouhé, dvoudomé. Plodem je peckovice asi 2 cm dlouhá.

 

Rhapidophyllum hystrix preferuje poměrně vlhké, dobře odvodněné půdy s velkým množstvím organických látek, ale je velmi adaptabilní na méně než ideální podmínky. Lehké hnojení na jaře a v létě odmění rychlejším růstem.