Magnolia macrophylla subsp. ashei - šácholán velkolistý Asheův, Rarita!!

Nabízíme rostliny o výšce kolem 20 - 30 cm! (Kmínek cca 15 cm, rostlina spolu s listy může mít až 50 cm - již nyní jsou obrovské, ale opadávají)

Více detailů


349 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Šácholan velkolistý Asheův - Magnolia macrophylla subsp. ashei

Královna mezi magnoliemi. Kdo si potrpí na velkolisté rostliny, které mají "plachty jako sloní ušiska", tak tato rostlina jej jistě uspokojí. Listy totiž mohou dorůstat ohromných rozměrů až kolem 1 metru délky, přičemž květy jsou téměř půlmetrové! Neskutečná okázalost v rostlinné říši. Rostlina navíc nese listy "deštníkovitě", to znamená, že je má uspořádané na koncích větví kolem dokola, takže působí o to dominantněji na každé zahradě. Poddrůh Asheův se liší jen několika málo rozdíly zejména v květu a vůni květu.
Rostlina pochází z lužních lesů jihovýchodu USA, kde dorůstá 15 - 30 metrů, u nás by to mělo být výrazněji méně, do 10 metrů. Měli bychom jí dopřát místo chráněné před větrem a nejsilnějším slunečním výpekem. Ideální je světlý polostín a závětří, kde rostlina tvoří ty největší listy. Na celodenním přímém slunci a na větru může mít listy i přírůstky poloviční. Substrát potřebuje neustále vlhký, ale nikdy nesmí stát přímo ve vodě. Při sázení rostlině dopřejeme rašelinu, kterou smícháme s okolní půdou v závislosti na místním pH půdy asi 50:50 až 70:30 ve prospěch rašeliny.  Rostlina koření dosti povrchově, takže stačí upravit substrát do hloubky cca 40 - 50 cm a šíři alespoň 80 - 100 cm.