Quercus myrsinifolia - stálezelený "bambusový" dub, 50 cm! Rarita!!

Nabízíme silné krásné rostliny o výšce okolo 50 cm!

 

 

Více detailů


349 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

3 zboží na skladě

Dub lachárolistý - Quercus myrsinifolia

 

Velmi raritní záležitostí je tento stálezelený dub, pocházející z Číny, Japonska a Laosu. Zahradě dodá subtropický netradiční vzhled po celý rok! Listy v průběhu roku trochu mění odstín, reagujíc na aktuální teploty a tak někdy připomínají listy eukapytu, zejména v létě, když mají svůj modravý nádech, ale když se listy zbarvují do svěžejší zelené barvy nebo i s odstíny žluté během podzimu, vypadají spíše jako listy bambusů. Při rašení zase mohou mít nádech do červena, to zase mohou připomínat například tropický ovocný a kořenný strom hřebíčkovec (Syzigium). Prostě do našich podmínek fascinující okrasná dřevina.

 

Nemusíme se rovněž bát, že by nás tento dub svojí velikostí vyhnal ze zahrady. I ve své domovině je to menší strom s pravidelnou hustou korunnkou. U nás rostě ještě o něco skroměji. Půdu nevyžaduje speciální, vystačí si s neutrální až mírně kyselou půdní reakcí a propustnou půdou.

Rostlina je mrazuvzdorná do cca -20°C, nárazově by měla snášet až -24°C, ale jako pro všechny stálezelené rostliny platí, že je lepší rostlinu na zimu stínit; problém totiž nebývá v samotných mrazech, ale po jasné mrazivé noci obvykle přichází jasný slunný zimn den, kdy po silně zmrzlých listech během pár hodin rozehřeje list na nadnulové teploty a tento teplotní skok roztrhá pletiva v listech a list potom odumře, v extrému takto mohou popraskat i větve.