Rajče divoké vejcoplodé - Solanum "Small Egg" 10 semen

Balení obsahuje 10 semen!

 

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

4 zboží na skladě

Solanum "Small Egg" - "rajče divoké"


Velmi zajímavý druh "divoké rajčete" (nešlechtěný botanický druh) je velice zajímavý nejen pro ekologické a bio zahrady. Pomineme-li fakt, že toto "rajče" NETRPÍ chorobami, takže nemusíme dělat postřiky proti (pro klasická rajčata) smrtící plísni bramborové, má skvělou aromatickou chuť podobně, jako klasické rajče divoké (S. pimpinellifolium).

Tento zvláštní druh divokého rajčete tvoří maličké rostliny, vysoké jen několik desítek a je to nejranější druh, s jakým jsme se kdy setkali. Hruštičkovité červené plůdky po mnoha a mnoha kusech zrají už od června a rostlina už na konci srpna ukončuje vegetaci a odumírá. Je to velmi vhodná odrůda pro velmi okrajové podmínky, kde se normálním rajčatům již nedaří (ve vhodných oblastech možná až do 1000 namořských metrů).


Divoká rajčata předpěstováváme stejně, jako klasická rajčata. Potom je můžeme s velkým úspěchem pěstovat i v menší nádobě, nebo vysadit do skleníku či spíše ven na teplé slunečné místo. Rostliny vydatně zavlažujeme a protože se nemusíme obávat plísní, nemusíme hlídat, zda-li nám při zálivce kápne voda na listy.