Apios americana - hlízola nachová, zemní ořech, sadební hlízka 2 ks

Balení obsahuje 2 malé sadební hlízky.

 

Při nákupu pouze těchto hlízek (případně i dalších, u kterých je to uvedeno) je možné zvolit poštovné za "semena". Při kombinaci s velkými hlízami je nutné zvolit poštovné za "Rostliny"!

Více detailů


69 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

 

Hlízola nachová - Apios americana

 

Sadební hlízku můžeme vysadit do země buď ihned (je plně mrazuvzdorná), ale kvůli možnému sežrání hlodavci nebo hmyzem je doporučujeme zasadit do volné půdy od konce března na počátku vegetace. Do té doby můžeme s hlízkou naložit několika způsoby; nejlepší je hlízku nechat ve vlhkém chladném sklepě (okolo 5 - 10°C),  zapíchnout do písku nebo perlitu, ale třeba i kokosového vlákna nebo rašeliny a médium udržovat mírně vlhké. Na jaře hlízku zasadíme buď přímo do země, nebo počátkem března nebo v dubnu do květináče do skleníku, kde si můžeme rostlinu napěstovat a přirychlit. Hlízu je možné také dobře přezimovat do jara v lednici. 

Hlízola nachová je popínavá rostlina, dorůstající několikametrové délky. Vyrůstá z podzemních hlíz, které jsou jedlé a chutí jsou podobné bramborám s příchutí oříšků. Hlízola obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, dokáží například snižovat cholesterol v krvi. Hlízola v létě vykvétá růžovo-fialovými květy, které jsou vonné a po opylení se vytvářejí lusky obsahující jedlá semena. Prospěšná je i schopnost vázat vzdušný dusík a obohacovat jím půdu. Hlízolu pěstujeme na slunném stanovišti, u opory, po které se může pnout. Na podzim nadzemní část odumírá a rostlina přezimuje v podzemních hlízách. Hlízy můžeme vyrýt, částečně zkonzumovat a zbytek znou zasadit. Hlízy v zemi jsou mrazuvzdorné do zhruba -30°C.