Martej myrtolistá - Eugenia myrtifolia 40 cm

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 40  cm!

Více detailů


149 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Martej myrtolistá - Eugenia myrtifolia

 

Martej myrtolistá je nenáročný druh exotického ovoce, který zvládne většina lidí vypěstovat i v bytě do plné plodnosti. Rostliny rodí již 3. rokem fialové plůdky, které zrají obvykle od podzimu do jara, díky čemuž si vysloužila rostlina přezdívku "Vánoční třešeň". Někdy ale zrají a zároveň kvetou i celý rok. Fialové plůdky, obshující obvykle jedno kulaté semínko, mají výbornou, sladkou, mírně kořenitou osvěžující chuť.

Rostlina je také velmi dekorativní svými drobnými lesklými lístečky s načervenalou barvou nových výhonků a myrtovitými, vonnými bílými kvítky s mnoha pylovými tyčinkami.

 

Martej pěstujeme v květináči v propustném substrátu s perlitem či pískem. Od konce dubna do září můžeme rostlinu letnit, po navyknutí i na přímém sluníčku, v zimě zimujeme při teplotách 10 - 20°C. Jediné, co rosltina neodpouští, jsou prudké šoky v zálivce a teplotě. Například dlouhodobé přelévání nebo silné přeschnutí, stejně tak jako vytažení rostliny ven, kde je 5°C ze skleníku, kde bylo skoro třicet, nebo naopak z chladného venkovního klimatu do tepla, rostlina může utrpět natolik, že odumře.