Magnolia grandiflora - šácholan velkokvětý 40-60 cm

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 40-60 cm!

Více detailů


299 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Magnolia grandiflora


Typická subtropická dřevina, se kterou se můžeme setkat na většině míst středomoří až po jižní polovinu Alp. Dřevina je však zpravidla plně odolná i v našich podmínkách, zpravidla až do -24°C, přičemž existují méně a více odolné sorty. Původ našich rostlin je v semenech z mateční rostliny v Maďarsku, která v roce 2012 přežila mrazy -28°C! předpoklad mrazuodolnosti je tedy zřejmý.
Nutností úspěšného přezimování v našich podmínkách je pouze zajištění zimního stínu, to znamená, vysadit rostlinu na místo, kde je v létě klidně plné oslunění, ale v zimě, vlivem nízké úhlu Slunce vůči Zemi bude rostlina ve stínu. V praxi to znamená vysadit rostlinu např několik metrů od nějakého stavení (dům, stodola, garáž, stáje...) na sever od této budouvy, tedy tak, aby stínila od jihu v zimě, až se Slunce skloní. Pokud nemáme žádné takové stavení ve vhodném postavení vůči světovým stranám, vysadíme rostlinu stejným způsobem vůči nějakému (ideálně neopadavému) stromu či celému lesu. Pokud nemáme ani tuto možnost, rostlinu jednoduše na konci podzimu něčím zastíníme, např. netkanou textílií.
Při výsadbě je vhodné přidat několik desítek litrů rašeliny a zpočátku pravidelně zalévat i hnojit např. síranem amonným (tím však pouze od konce května do července). Od konce léta potom draselnou solí.