Callisia fragrans - kalísie voňavá, "Zlatý vlas"

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 25-30 cm!

Více detailů


79 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Callisia fragrans - kalísie vonná

 

Tato léčivka s vlastnosmi podobnými Aloe vera a ženšenem dohromady je neuvěřitelně nenáročná a "blbuvzdorná" "pokojová" rostlina, která přežije opravdu neuvěřitelně špatné zacházení, tmu, přeschnutí, přelití a snad úplně vše kromě mrazu. Pokud ji ale nechceme trápit, vyhovuje jí celoroční pěstování doma na západním nebo východním okně, kde se bude poléhavě plazit z květináče. Možné a vhodné je letnění venku v stínu nebo polostínu.

 

Rostlina obsahuje obrovské množství biogenních látek, internet je při vyhledávání účinků této rostliny plný zajímavých informací ohledně účinků na lidské zdraví.

Líčidlo jedlé - Phytolacca esculenta


Líčidlo jedlé je vytrvalá bylina. V zemi vytváří mohutný, snadno přesaditelný hlavní kořen s tenkými vedlejšími kořeny, z něhož každý rok vyrůstají až 200 cm vysoké lodyhy nesoucí vzpřímený hrozen bílých květůListy jsou široce vejčité až eliptické, lysé s žilkami zřetelnými do třetího řádu. Květenstvím je hrozen, z něhož nakonec vzniká souplodí 8 volných, červenofialových peckoviček, které se podobá se ostružině.


Plody se používají k dobarvování likérů a vín či cukrovinek, nebo se prostě příležitostně konzumují. Určité využití lze najít i ve farmacii, i když zde je upřednostňováno líčidlo americké pro vyšší koncentraci účinných látek. Rostlina bývá též pěstována jako okrasná.