Bulbine frutescens

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 25 cm!

Více detailů


79 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

2 zboží na skladě

Bulbine frutescens

 

Bulbine je jihoafrická sukulentní léčivka, v podstatě účinky velmi podobná Aloe vera. Dorůstá zhruba do půl metru a sukulentní listy jsou plné léčivého gelu, podobně jako Aloe. Rostlině přirůstá hmota velmi rychle, takže ji lze často užívat. Je skvělá na kožní poranění a choroby, popraskané rty, popáleniny. Odvar z listů má složit k léčbě nachlazení nebo třeba artritidy. Rostlina navíc velmi krasně kvete žlutooranžovými květy na delším stvolu.

 

Při pěstování dbáme jen na to, abychom ji dlouhodobě nepřelívali, jinak je opravdu velmi nenáročná. Pokud má květináč odtokové díry, není potřeba jej drenážovat, ale substrát volíme lehčí s příměsí písku. Od mrazíků do mrazíků letníme venku, po navyknutí na přímém sluníčku. Zimujeme v chladné místnosti okolo 7°C, popřípadě i v teplu domova, pokud dáme rostlinu přímo na okno na J, Z nebo V.

Líčidlo jedlé - Phytolacca esculenta


Líčidlo jedlé je vytrvalá bylina. V zemi vytváří mohutný, snadno přesaditelný hlavní kořen s tenkými vedlejšími kořeny, z něhož každý rok vyrůstají až 200 cm vysoké lodyhy nesoucí vzpřímený hrozen bílých květůListy jsou široce vejčité až eliptické, lysé s žilkami zřetelnými do třetího řádu. Květenstvím je hrozen, z něhož nakonec vzniká souplodí 8 volných, červenofialových peckoviček, které se podobá se ostružině.


Plody se používají k dobarvování likérů a vín či cukrovinek, nebo se prostě příležitostně konzumují. Určité využití lze najít i ve farmacii, i když zde je upřednostňováno líčidlo americké pro vyšší koncentraci účinných látek. Rostlina bývá též pěstována jako okrasná.