Veitchia arecina 60 cm!

Nádherně zapěstované, nenáročné a vděčné bytové (tropické) palmy.

 

Zasíláme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 60 cm! 

Více detailů


229 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

4 zboží na skladě

Veitchia arecina

Synonymum: Montgomery palm


Dorůstá v domovině až 30 metrů, v květináči ovšem nečekejte více než pár metrů. Listy jsou zpeřené, tmavě zelené, tvarem připomínající palmy rodu Phytosperma (konce listů jakoby střižené nůžkami), listy dorůstají 3 metrů, v květináči většinou sotva polovinu. Kmen je poměrně masivní, zelený z černými kruhy, věkem světlá až do světle hnědé.

 

Tento druh Veitchie je poměrně odolný, krátkodobě snese bez poškození mrazík kolem -1°C, a v zimě snese dlouhodobě i teplotu kolem 10°C. Nicméně doporučujeme pěstovat čisttě tropicky a mrazu a chladu ji vůbec nevystavovat.

 

Ideální podmínky pro zdravý a rychlý růst, je mírně alkalická půda (pH 7,6-7,8). Ale není to podmínečné. V přírodě roste na osluněných místech, stejně tak v polostiných stanovištích, v trvale vlhké půdě. V našich bytech by měla stát u okna tak, aby měla co nejvíce světla. Snese i plné oslunění u jižního okna. Nedoporučujeme okna severních směrů.


 

 

. Kmen je tenký, holý a šedý. Celkově palma vypadá jako zmenšenina palmy královské (Roystonea regia). Květenství je dlouhé asi 60 cm a začátkem zimy dozrávají plody do červené barvy, což působí velmi dekorativně, a protože plody dozrávají v období Vánoc, přezdívá se jí "Vánoční palma". Velké rostliny Veitchie merrillii se v Česku dají vidět v Olympii v Brně, kde je hned několik velkých palem!


Rostliny nejsou příliš náročné na pěstování, zvládnou i pokojové podmínky, pokud mají dostatek světla. Vyhovuje rozptýlené světlo u okna směřujícího k jižním směrům (JV, JZ).  Substrát vyhovuje propustný a lehký, s obsahem písku, perlitu nebo rašeliny. Palmu neneháme vyschnout, ale zároveň dáváme pozor na přelití, především v zimních měsících. Teplota je ideální nad 15°C celoročně, palma však snese krátkodobě pokles teplot k nule.