Hedychium gardnerianum "Tara" - mrazuodolný zázvor

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 40-60 cm.

Více detailů


229 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

4 zboží na skladě

Hedychium gardnerianum "Tara"


Hedychium je rod chladuodolných a rychle rostoucích zázvorníků, které mají navíc poměrně krátký vegetační cyklus a tak odrůda "Tara" je jedním z mála, který i u nás dokáže venku vyrůst do plné krásy a stíhá vykvést. Rostlina je ohromně dekorativní a v ideálních podmínkách může dorůst až výšky dva metry. V létě se na vrcholku stonku objevují klasy nádherných oranžových květů.

 

Pěstování může probíhat ve volné půdě, kdy rostlina vyžaduje chaněné stanoviště, zálivku a lehkou půdu. V těžké půdě oddenky rostou pomaleji. Na zimu nadzemní část zachází a rosstliny samy o sobě jsou odolné do cca -14°C, nicméně díky tomu, že jsou celé oddenky pod zemí, je přezimování snadné. Pokud hrozí holomrazy, je vhodné záhon s tímto zázvorem zamulčovat slušnou vrstvou listí, kůry, slámy apod., nebo lze také na zem položit polystyrenovou desku. Úplně ideální je výsadba někam ke zdi domu, kde půda sama o sobě špatně promrzá.

Oddenky mají typickou zázvorovitou chuť, ale jsou méně pálivé a štiplavé. Na řezu jsou zelenavé. Jsou trochu křehčí a šťavnatější, než klasický zázvor. Využití mají totožné.