Chamaerops humilis "Krasnodar" -11/-15°C

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 20 cm. Se 3 listy. Jedná se o semenáče z rostlin rostoucích v městečku Lazarevskoe u Krasnodaru v Rusku. V zime 2015/16 zde bylo naměřeno -15°C a několikrát pod -10°C a spolu s místními Trachycarpy a W. filiferami tuto zimy všechny palmy vydržely!

Více detailů


89 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Chamaerops humilis - žumara nízká

Tento druh je jeden z původních evropský druhů palemVe Středomoří velmi oblíbená palma, je nenáročná, velmi suchomilná a poměrně dobře mrazuodolná. Roste docela rychle, hlavně co se týče počtu listů. Do výšky roste už pomaleji. Uvádí se celková výška v dospělosti do 3 metrů. Pak záleží na kultivaru, některé dorůstají i přes 6 metrů. Má vějířovité listy a podle kultivaru mohou být vějíře i kulaté. Většinou ale tvoří jen půlkruh a méně. Jsou široké kolem 50 cm, ovšem mladší rostliny mají vějíře 30-40 cm široké. Řapíky mají do jednoho metru dlouhé s tuhými trny. Už mladé rostliny začínají tvořit odnože, takže palma roste většinou trsovitě. Odnože se dají oddělit a pěstovat samostatně, ale je to složité a hrozí, že se odkopek při špatném oddělení neujme.
Mrazuodolnost je -12°C, při této teplotě začínají listy silně omrzat, rostlina pokud je dobře zakrytá, snese i více a na jaře znovu obrazí. Ovšem za naprostého sucha. Všichni kdo pěstují Chamaerops humilis celoročně v z
emi, se schodují, že je to náročná rostlina na přezimování. Pokud není dostatečně přes zimu větraná, uhnije. Mráz většinou snese lépe než vlhko.